Vieša paskaita: "Ar turėjome Lietuvoje Da Vinčį? Vakarų Europos dailė Lietuvos dvaruose"

Vieša paskaita: "Ar turėjome Lietuvoje Da Vinčį? Vakarų Europos dailė Lietuvos dvaruose"

Meno kolekcijos buvo neatsiejama stambesnių rezidencijų dalis. Nors magnatų namų sienas jos puošė jau XVII a. ar net XVI a., vis dėlto ypač ryškiai meno kūrinių skaičius Lietuvoje ėmė augti XVIII-XIX a. sandūroje, kai šiuos kraštus pasiekė iš Vakarų Europos atsiritusi kolekcionavimo banga. Pagal galimybes, skonį buvo renkamasi grafika, tapyba, vietinių ar užsienio autorių kūriniai. Pastarųjų kilmingi kolekcininkai itin pageidavo. Kokie autoriai ir kodėl labiausiai domino XIX a. kolekcininkus? Ir ar tų, kurie svajojo ant savo sienų matyti Leonardo da Vinči ar Rembrandto kūrinius, troškimams buvo lemta išsipildyti? Į šiuos klausimus bus bandoma atsakyti paskaitos metu.

Dr. Aistė Bimbirytė-Mackevičienė - humanitarinių mokslų daktarė, Vilniaus paveikslų galerijos vedėja, kurios pagrindinis mokslinis interesas yra kolekcionavimo istorija, Lietuvos dvarų kultūra ir jos sąsajos su Vakarų Europos tradicijomis bei grafų Tiškevičių veikla.

Išansktinė registracija į renginį čia.

Paskaitos tiesiogiai transliuojamos youtube kanale.

Projekto vykdytojas: Vilniaus dailės akademija

Projekto partneris: Lietuvos nacionalinis dailės muziejus / Nacionalinė dailės galerija

Projekto rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba

NDG Auditorija
2021 11 16

18:00

Lapkričio 16  d., 18 val. NDG auditorijoje vyks viešų paskaitų ciklo "Aktualioji dailėtyra: naujausios Lietuvos meno tyrimų atodangos"  dr. Aistės Bibirytės-Mackevičiernės paskaita "Ar turėjome Lietuvoje Da Vinčį? Vakarų Europos dailė Lietuvos dvaruose".