2023 02 08
Leidinio „Ribos ir paraštės: socialinė kritika tarpukario Lietuvoje“ pristatymas
18:30  val.

Gausiai iliustruotas tarpdalykinis leidinys siūlo giliau pažvelgti į dar vis nepakankamai tyrinėto socialinės kritikos reiškinio daugialypumą Lietuvos meno, kultūros, socialinės ir politinės istorijos kontekste.


Daugiau informacijos >
2023 02 17
Emancipacijos diskursai nepriklausomoje Lietuvoje
14:00 - 18:00  val.
NDG Auditorija

Vasario 17-ąją NDG auditorijoje vyks renginys "Emancipacijos diskursai nepriklausomoje Lietuvoje".


Daugiau informacijos >
2023 02 23
Pokalbių ciklas „Virtuali erdvė“
19:00  val.
NDG Auditorija

Vasario 23-kovo 23 d., 19 val. NDG auditorijoje vyks Architektūros fondo organizuojamas pokalbių ciklas "Virtuali erdvė".

 


Daugiau informacijos >
2023 03 09
Architektūros pokalbis: empatija ateičiai
19:00  val.
NDG Auditorija

Kovo 9 d., 19 val. NDG auditorijoje menininkas Robertas Narkus kalbės apie patirtį dirbant su technologijomis, virtualia bei papildyta tikrove.


Daugiau informacijos >
2023 03 16
Architektūros pokalbis: link kibernetinio peizažo
19:00  val.
NDG Auditorija

Kovo 16 d., 19 val. NDG auditorijoje londonietis Willas Jenningsas - rašytojas, pedagogas ir menininkas, kalbės apie kraštovaizdžio paslankumą skaitmeninėse ir realiose tikrovėse.


Daugiau informacijos >
2023 03 23
Dirbtinis intelektas - architekto parankinis ar naujasis kūrėjas?
19:00  val.
NDG Auditorija

Kovo 23 d., 19 val. NDG auditorijoje "Virtuali erdvė" ciklo kuratorius Justinas Dūdėnas kalbins menotyrininkę Skaidrą Trilupaitytę ir DI kūrėją Joną Kubilių, į pokalbį gyvai įtraukiant ir DI robotą Chat GPT.


Daugiau informacijos >
2023 04 27
Vieša diskusija „Naujas etapas: meno kritika Baltijos ir Šiaurės šalyse“
18:30  val.
NDG Auditorija

Balandžio 27 d., 18.30 val. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks vieša diskusija tarp Baltijos ir Šiaurės šalių regiono vizualiųjų menų ir kultūros žurnalų redaktorių.


Daugiau informacijos >
2023 05 05
Pokalbis „Užkariautojų Wilna: šimto šventovių ir viešnamių miestas“
17:30  val.
NDG Auditorija

Gegužės 5 d., penktadienį, 17.30 val. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje vyks menotyrininkės Laimos Laučkaitės ir kultūros geografo Laimono Briedžio pokalbis "Užkariautojų Wilna: šimto šventovių ir viešnamių miestas" - apie  ryšius tarp meno ir karo 1915 m. vokiečių okupuotame Vilniuje. Pokalbį moderuos NDG kuratorius Ernestas Parulskis.


Daugiau informacijos >
2023 11 13
Einant ilgesniu keliu II. Kuratorės kalbasi apie tarptautinę muziejinę praktiką
18:30  val.
NDG Auditorija

Nacionalinėje dailės galerijoje tęsiasi kuratorių diskusijų serija "Einant ilgesniu keliu", kurioje Lietuvoje ir užsienyje praktikuojantys vizualaus meno parodų kuratoriai susitinka pasikalbėti apie savo metodus ir stategijas, kylančius iššūkius bei platesnį šiuolaikinį parodų kontekstą. Artimiausias susitikimas 2023 m. lapkričio 13 d., pirmadienį, 18:30.


Daugiau informacijos >
2023 10 25
Kuratorių diskusijų serija „Einant ilgesniu keliu“
18:30  val.
NDG Auditorija

Nacionalinėje dailės galerijoje prasideda nauja kuratorių diskusijų serija "Einant ilgesniu keliu". Pirmasis renginys skirtas atminties ir sudėtingų praeičių temai.


Daugiau informacijos >
2023 12 07
Trumpametražio filmo "Vilniuje lyja" pristatymas
17:00  val.
NDG Auditorija

Šiuo metu Nacionalinėje dailės galerijoje veikiančioje parodoje "Vilnius, Wilno, Vilne 1918 - 1948. Vienas mietas - daug pasakojimų" rodomas filmas "Vilniuje lyja" (Piove a Wilno) rež. Giorgio Ruggeri ir Ignė Narbutaitė, 2023. Kviečiame į diskusiją ir filmo pristatymą, kuris vyks š.m. gruodžio 7 d. 17 val. NDG auditorijoje.


Daugiau informacijos >
2023 12 06
Einant ilgesniu keliu III. Kuratoriai kalbasi apie kuratorinį posūkį
  val.

Nacionalinėje dailės galerijoje tęsiasi kuratorių diskusijų serija "Einant ilgesniu keliu", kurioje Lietuvoje ir užsienyje praktikuojantys vizualaus meno parodų kuratoriai susitinka pasikalbėti apie savo metodus ir stategijas, kylančius iššūkius bei platesnį šiuolaikinį parodų kontekstą. Artimiausias susitikimas 2023 m. gruodžio 6 d., trečiadienį, 18:30.


Daugiau informacijos >
2023 12 12
Einant ilgesniu keliu IV. Kuratoriai kalbasi apie ateitis
18:30  val.
NDG Auditorija

Nacionalinėje dailės galerijoje tęsiasi kuratorių diskusijų serija "Einant ilgesniu keliu", kurioje Lietuvoje ir užsienyje praktikuojantys vizualaus meno parodų kuratoriai susitinka pasikalbėti apie savo metodus ir stategijas, kylančius iššūkius bei platesnį šiuolaikinį parodų kontekstą. Ketvirtas susitikimas 2023 m. gruodžio 12 d., antradienį, 18:30.


Daugiau informacijos >
2023 12 18
Einant ilgesniu keliu V. Kuratoriai kalbasi apie queer istorijas
18:30  val.
NDG Auditorija

Nacionalinėje dailės galerijoje tęsiasi kuratorių diskusijų serija "Einant ilgesniu keliu", kurioje Lietuvoje ir užsienyje praktikuojantys vizualaus meno parodų kuratoriai susitinka pasikalbėti apie savo metodus ir stategijas, kylančius iššūkius bei platesnį šiuolaikinį parodų kontekstą. Artimiausios diskusijos dalyviai: Augustas Čičelis, Suza Husse, Laima Kreivytė, moderatorė - Agnė Bagdžiūnaitė.


Daugiau informacijos >

Einant ilgesniu keliu V. Kuratoriai kalbasi apie queer istorijas

Queer istorijų, patirčių ir meno kuravimas prasideda, bet tikrai neapsiriboja paprasta reprezentacija. Kultūros produktų vartotojai, o ir meno lauko specialistai, vis atidžiau ir kritiškiau vertina kuratorių intencijas, siekdami nepakliūti į queerbaiting՚o spąstus (t. y. bando nesileisti manipuliuojami queer įvaizdžių ir naratyvų, kuriais produktų kurėjai siekia didinti savo kapitalą). Tad kokie galėtų būti kuratorių ir queer bendruomenės bendradarbiavimo būdai, užtikrinantys autentiškumą ir pagarbą? Ar apskritai galima kalbėti apie vieningą queer "bendruomenę"? Kiek dėmesio skiriama queer tematikos kūriniams, o kiek - patiems LGBTQI+ menininkams, kurie savo praktiką galbūt kreipia visai kita linkme?

Meno institucijos užima svarbią vietą formuojant ir įtvirtinant meno istorijos naratyvus, kurie liks ateičiai, tačiau jų veiksmai gali gilinti arba ginčyti šiandien galiojančias visuomenės normas. 5-ojoje kuratorių diskusijoje aptarsime tiek specialias queer žmonėms skirtas erdves, tiek pastangas įtraukti jų istorijas į muziejų programas.

Agnė Bagdžiūnaitė yra menininkė, kuratorė ir tyrėja. Savo praktikoje ir tyrimuose ji remiasi tautų istorijos, feministinės ir queer etnografijos bei teorijos metodologijomis. Agnė yra atlikusi keletą istorinių darbo Lietuvoje tyrimų, daugiausia dėmesio skirdama moterų darbo istorijoms sovietmečiu ir XX a. 9 dešimtmetyje. Drauge su Edvinu Grinkevičiumi, dalyvavusiu 4-ajame šio ciklo renginyje, Agnė Kauno menininkų namuose organizuoja "Nepadorius vakarus" - tarpdisciplininį daugialypį pristatymų, parodų ir performansų projektą, kuriame tyrinėjami diskursyvūs seksualumo pokyčiai neramiais 90-aisiais Lietuvoje.

Augustas Čičelis yra erdvės, galerijos ir Lietuvos queer archyvo "išgirsti" (isgirsti.lt) kuratorius, 11-us metus vykstančio Vilniaus queer festivalio "Kreivės" (kreives.lt) bendraįkūrėjas, programos sudarytojas ir koordinatorius. Augustas baigė lyčių studijas, socialiniuose bei kultūriniuose queer ir feminizmo judėjimuose dalyvauja nuo 2006 m., veikia platesniame socialinės gerovės, palaikymo ir saviraiškos lauke.

Dr. Laima Kreivytė yra nepriklausoma kuratorė, menininkė ir rašytoja, Vilniaus dailės akademijos docentė. Kuravo ir ko-kuravo daugiau kaip 60 parodų, tarp jų Lietuvos paviljoną 53-iojoje Venecijos bienalėje (2009), "Nuo sutemų iki aušros. 20 LGBT laisvės metų Lietuvoje" (2013), Nacionalinės dailės galerijos Vilniuje nuolatinę ekspoziciją (2019) ir "Neįrėmintos: Leis, Tabaka, Rožanskaitė" Kumu meno muziejuje Taline (2023-2024). Apgynė Meno krypties daktaro disertaciją "KURuoTI. Kuravimas kaip meno praktika ir politika". Parengė Marijos Teresės Rožanskaitės, Kęstučio Zapkaus, Jurgos Barilaitės, Igorio Piekuro ir Mildos Drazdauskaitės kūrybos albumus ir kuravo jų parodas. Laima taip pat dalyvauja parodose solo ir su grupe "Cooltūristės". 218-aisiais ji tapo Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureate.

Suza Husse aktyviai užsiima menine ir socialine praktika, grindžiama queer, feministinėmis, antirasistinėmis bei dekolonijinėmis žiniomis ir metodais. Husse vaikystė prabėgo XX a. 9 deš. ("transformacijos laikotarpio") Drezdene, apsupta heteronormatyvių post-VDR baltaodžių, o paauglystėje ji įsiliejo į kontrkultūrinius judėjimus, oponuojančius aplinkoje vykstantiems neoliberaliems ir neofašistiniams procesams. Kritinis santykis su šiomis skirtingomis įtakomis ir jų istoriniu tęstinumu, įsitraukimas į alternatyvią tikrovę tebėra aktyvi Husse kūrybos dalis. Nuo 2012 m. Suza inicijuoja ir vykdo "District / School Without Center Berlin" veiklas, kuriose daugiausia dėmesio skiriama performatyvioms ir bendradarbiavimo praktikoms, tarpdisciplininiams meniniams tyrimams ir politinės vaizduotės pedagogikai. Suza taip pat yra viena (-as) iš vandeningojo antikolonijinio mitų kūrimo, meno ir leidybos kolektyvo "The Many Headed Hydra" (nuo 2016 m.) įkūrėjų.

Renginys vyks anglų kalba

Dalyvavimas nemokamas, be registracijos

Projektą organizuoja VšĮ "Kultfliuksas" ir Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Nacionalinė dailės galerija

Kuratorė Goda Aksamitauskaitė

Dizainerė Ineta Armanavičiūtė

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba