2021 05 17
Virtualus susitikimas su psichologais dr. Stanley'iu Krippneriu ir Michaeliu Bova
19:00  val.
Zoom platforma

Kviečiame į susitikimą su sapnų laboratorijos tyrėjais dr. Stanley'iu Krippneriu ir Michaeliu Bova. Jie dalinsis prisiminimais apie Aleksandros Kasubos bute Manhatane įkurtą "Gyvenamąją aplinką" (1971-1972) ir joje su savanoriais atliktus tyrimus.


Daugiau informacijos >
2021 06 15
Tarptautinė diskusija "Didžioji Černobylio akceleracija"
19:00  val.
Zoom platforma, Youtube kanalas

Birželio 15 d., 19 val. kviečiame visus besidominčius mokslo ir technologijų sąveika stebėti diskusijos "Didžioji Černobylio akceleracija" tiesioginę transliaciją per Nacionalinės dailės galerijos YouTube paskyrą internete. Diskusijoje dalyvaus: prof. Kate Brown (Masačusetso technologijos institutas - MIT), prof. Melanie Arndt (Freiburgo universitetas, Vokietija) ir prof. Anna Storm, (Linköpingo universitetas, Švedija)


Daugiau informacijos >
2021 09 23
Diskusija „Muziejai ir Alzheimeris: pažinkime naują auditoriją“
18 val.  val.
Facebook live

Rugsėjo 23 d., 18 val. vyks Nacionalinės dailės galerijos, Socialinių meno projektų ir Demencija Lietuvoje / Dementia Lithuania inicijuojama virtuali diskusija "Muziejai ir Alzheimeris: pažinkime naują auditoriją": https://www.facebook.com/events/3073895946267026


Daugiau informacijos >
2021 09 21
Diskusija: Simboliai ir nekonvenciški sprendimai
18.00  val.
NDG Auditorija

Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje rugsėjo 21 d. 18 val. vyks pokalbis "Simboliai ir nekonvenciški sprendimai: apie Cvirkos paminklą, Žaliąjį tiltą ir kitas miesto erdves" Į renginį privaloma atvykti su galimybių pasu, būtina registracija: https://forms.gle/xzpvpMg2i8WjS8HaA
Renginys bus transliuojamas ir leidyklos LAPAS paskyroje.


Daugiau informacijos >
2021 10 21
Fotografo Valentyn Odnoviun meninių knygų pristatymas ir diskusija
18:00  val.
NDG Auditorija

Spalio 21 d. 18 val. NDG auditorijoje vyks fotografo Valentyn Odnoviun dviejų meninių knygų pristatymas bei diskusija apie šiuolaikinę fotografiją. Renginyje bus pristatyti naujausi autoriaus leidybiniai darbai: "Surveillance. A Typology of Oppression" ir "PW44".


Daugiau informacijos >
2021 11 04
„Išskirtinio dizaino knygos iš viso pasaulio 2021“ - paroda ir diskusija
18:00  val.
NDG

Lapkričio 4 d. 18 val. NDG šiauriniame vestibiulyje atidaroma "Išskirtinio dizaino knygų paroda 2021", pristatanti prestižinio konkurso laureates.


Daugiau informacijos >

Diskusija

Jungtinių Tautų Organizacijai priklausančios interneto svetainės skelbia, kad 1986 m. įvykusios Černobylio atominės elektrinės avarijos metu 33 žmonės žuvo ir 6000 vaikų susirgo vėžiu. Kiek tiesos yra šiuose skaičiuose? Istorikė Kate Brown, tyrinėdama nesenai paviešintus Sovietų Sąjungos sveikatos sistemos archyvus, atrado 9 dešimtmečio sovietų gydytojų ataskaitas apie masinį gyventojų sveikatos būklės pablogėjimą Černobylio avarijos užterštose teritorijose. Išviešintuose archyvuose rasta informacija atskleidžia, kad avarijos metu ir ją likviduojant žuvo ne 33, o 35 000 žmonių ir dar dešimtys tūkstančių buvo paguldyti į ligonines po avarijos. Kodėl taip atsitiko? Atsakymą į šį klausimą savo pranešime, skaitytame konferencijoje "Atominis paveldas", pateikė profesorė K. Brown, kuri atliko platų tarptautinį archyvų tyrimą, atskleidusį, kaip įrodymai, apie Černobylio avarijos sukeltas masines sveikatos problemas, dingo iš mokslininkų diskusijų akiračio.

Kate Brown yra Masačusetso technologijos instituto (Massachusetts Institute of Technology - MIT) profesorė, "Istorijos, antropologijos, mokslo, technologijų ir visuomenės studijų" fakulteto darbuotoja. Yra parašiusi knygas: Plutopia: Nuclear Families in Atomic Cities and the Great Soviet and American Plutonium Disasters (liet. Plutopija: branduolinės šeimos atominiuose miestuose ir didžiausios plutonio avarijos SSRS ir JAV, 2013 m.) ir Manual for Survival: A Chernobyl Guide for the Future (liet. Žinynas išgyvenimui: Černobylio gidas ateičiai, 2019).

Pagrindinė diskusijos "Didžioji Černobylio akceleracija" tema - kaip konstruojamas žinojimas ir nežinojimas bei materiali kultūra branduolinių technologijų paveiktose visuomenėse ir aplinkose? Ši diskusija buvo sumanyta kaip Šiuolaikinio meno centro organizuotos parodos "Dalelių skilimas" (kuratorės: Ele Carpenter ir Virginija Januškevičiūtė) renginių programos dalis dar 2020 m. rugsėjį, tačiau ją teko nukelti dėl prasidėjusios pasaulinės pandemijos. 2020 m. pristatytos parodos "Dalelių skilimas" dokumentaciją galima peržiūrėti internete - https://daleliuskilimas.cc/en/. Šiais metais renginio organizatoriai kviečia visus besidominčius mokslo ir technologijų sąveika stebėti diskusijos "Didžioji Černobylio akceleracija" tiesioginę transliaciją per Nacionalinės dailės galerijos YouTube paskyrą internete.

Renginio transliacija NDG YouTube kanale: https://youtu.be/57KNWaLityo

Registracijos nuoroda dalyvavimui renginyje Zoom platformoje: https://liu-se.zoom.us/webinar/register/WN_y_IVJr75SMyqsbrvlSfjdA

Konferencijos programa:  https://ticcih.org/wp-content/uploads/2021/06/final-programme.pdf

Dalyvauja: prof. Kate Brown (Masačusetso technologijos institutas - MIT), prof. Melanie Arndt (Freiburgo universitetas, Vokietija) ir prof. Anna Storm, (Linköpingo universitetas, Švedija) 

Organizatoriai: projekto "Atomic Heritage Goes Critical" iniciatoriai, Linköpingo universitetas (Švedija), Kingston universitetas Londone (Jungtinė Karalystė), Pompeu Fabra universitetas (Ispanija).

Vieta: interneto telekonferencijų platforma Zoom ir NDG YouTube paskyra internete. Norint dalyvauti renginyje Zoom platformoje būtina išankstinė registracija. Norint stebėti renginį NDG YouTube paskyroje registracija nereikalinga.

Renginio transliaciją internete pristato: Nacionalinė dailės galerija ir This Is Tomorrow