NDG
Birželio 2 d. 17 val. Nacionalinėje dailės galerijoje šiuo metu veikiančioje parodoje "Neramūs kūnai. Rytų Vokietijos fotografai 1980 - 1989" vyks susitikimas ir pokalbis su lietuvių fotografais Algimantu Kunčiumi ir Romualdu Požerskiu.
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
Birželio 7 d. 17:30 val. Nacionalinėje dailės galerijos auditorijoje vyks susitikimas su šiuo metu veikiančios parodos "Neramūs kūnai. Rytų Vokietijos fotografai 1980 -1989" viena iš dalyvių fotografe Tina Bara ir kuratore Sonia Voss.
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
Rugsėjo 10 d. Nacionalinėje dailės galerijoje - speciali VGS diskusijų programa "Empatijos žemėlapis: matyti, girdėti, suprasti, pasakoti". Būtent šios pokalbių sesijos apibendrins 2022 m. VGS programos esmę, kviesdamos išgirsti pačių kūrėjų, meno edukatorių, terapeutų, psichologų, netgi karių požiūrį į empatijos klausimus.
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
Lapkričio 3 - gruodžio 1 d., 19 val. NDG auditorijoje vyks Architektūros fondo organizuojamas pokalbių ciklas "Puikioji klaida".
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
Lapkričio 3 d., 19 val. NDG auditorijoje vyks Architektūros fondo organizuojamas pokalbis, kuris prasidės architekto Andriaus Ropolo paskaita "Improvizuok. Prisitaikyk. Įveik."
Daugiau informacijos >
NDG Auditorija
Lapkričio 10 d., 19 val. NDG auditorijoje vyks Architektūros fondo organizuojamas pokalbis, kuris prasidės architektūros istoriko ir kritiko Hans Ibelings paskaita "Šiuolaikinė architektūra, planetos šiltėjimas, ekologinio nuosmukio tendencijos"
Daugiau informacijos >
Šiuolaikinė architektūra yra neatsiejama nuo industrinės revoliucijos. Pramoniniu būdu pagamintos medžiagos, kaip kad geležis, plienas, gelžbetonis, stiklas, asbestas, o dar vėliau - plastikas, paskatino architektūros modernėjimą.
Industrinė revoliucija taip pat paskatino klimato atšilimą, nulėmė didelio masto išteklių eikvojimą ir sąlygojo precedento neturintį ekologinį nuosmukį. Tai palietė ne tik Europą, bet ir daugelį pasaulio vietų, kurios buvo kolonizuotos Europos valstybių. Ši paskaita yra "siūlomos knygos juodraštis" - tai aliuzija į Ray ir Charles Eames pavadinimą, kurį jie davė pirmajam "Powers of Ten" variantui. Šis juodraštis tyrinėja architektūros, aplinkos ir klimato sąsajas nuo 1800 m.
Hans Ibelings - olandų architektūros istorikas ir kritikas. Jis dėsto Toronto universiteto Danielso architektūros, kraštovaizdžio ir dizaino fakultete, leidžia ir redaguoja žurnalą "Architecture Observer".
Renginys (išsamiau apie jį - čia) nemokamas. Pokalbis vyks anglų kalba.
Šis pokalbis yra antrasis iš ciklo "Puikioji klaida". Išsamiau apie ciklą - čia.