2021 05 17
Virtualus susitikimas su psichologais dr. Stanley'iu Krippneriu ir Michaeliu Bova
19:00  val.
Zoom platforma

Kviečiame į susitikimą su sapnų laboratorijos tyrėjais dr. Stanley'iu Krippneriu ir Michaeliu Bova. Jie dalinsis prisiminimais apie Aleksandros Kasubos bute Manhatane įkurtą "Gyvenamąją aplinką" (1971-1972) ir joje su savanoriais atliktus tyrimus.


Daugiau informacijos >
2021 06 15
Tarptautinė diskusija "Didžioji Černobylio akceleracija"
19:00  val.
Zoom platforma, Youtube kanalas

Birželio 15 d., 19 val. kviečiame visus besidominčius mokslo ir technologijų sąveika stebėti diskusijos "Didžioji Černobylio akceleracija" tiesioginę transliaciją per Nacionalinės dailės galerijos YouTube paskyrą internete. Diskusijoje dalyvaus: prof. Kate Brown (Masačusetso technologijos institutas - MIT), prof. Melanie Arndt (Freiburgo universitetas, Vokietija) ir prof. Anna Storm, (Linköpingo universitetas, Švedija)


Daugiau informacijos >
2021 09 23
Diskusija „Muziejai ir Alzheimeris: pažinkime naują auditoriją“
18 val.  val.
Facebook live

Rugsėjo 23 d., 18 val. vyks Nacionalinės dailės galerijos, Socialinių meno projektų ir Demencija Lietuvoje / Dementia Lithuania inicijuojama virtuali diskusija "Muziejai ir Alzheimeris: pažinkime naują auditoriją": https://www.facebook.com/events/3073895946267026


Daugiau informacijos >
2021 09 21
Diskusija: Simboliai ir nekonvenciški sprendimai
18.00  val.
NDG Auditorija

Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje rugsėjo 21 d. 18 val. vyks pokalbis "Simboliai ir nekonvenciški sprendimai: apie Cvirkos paminklą, Žaliąjį tiltą ir kitas miesto erdves" Į renginį privaloma atvykti su galimybių pasu, būtina registracija: https://forms.gle/xzpvpMg2i8WjS8HaA
Renginys bus transliuojamas ir leidyklos LAPAS paskyroje.


Daugiau informacijos >
2021 10 21
Fotografo Valentyn Odnoviun meninių knygų pristatymas ir diskusija
18:00  val.
NDG Auditorija

Spalio 21 d. 18 val. NDG auditorijoje vyks fotografo Valentyn Odnoviun dviejų meninių knygų pristatymas bei diskusija apie šiuolaikinę fotografiją. Renginyje bus pristatyti naujausi autoriaus leidybiniai darbai: "Surveillance. A Typology of Oppression" ir "PW44".


Daugiau informacijos >
2021 11 04
„Išskirtinio dizaino knygos iš viso pasaulio 2021“ - paroda ir diskusija
18:00  val.
NDG

Lapkričio 4 d. 18 val. NDG šiauriniame vestibiulyje atidaroma "Išskirtinio dizaino knygų paroda 2021", pristatanti prestižinio konkurso laureates.


Daugiau informacijos >

Diskusija: Simboliai ir nekonvenciški sprendimai

 Menininkai Audrius Ambrasas ir Dainius Liškevičius gyvena Vilniuje. Stebėdami čia vykstančius procesus, jie savo iniciatyva siūlo idėjas miestui ​​- taip atsirado "Žaliojo tilto ženklai" ir kinetinio Petro Cvirkos paminklo koncepcija. Šios idėjos leidžia kurti naują santykį su esamais istorijos bei kultūros ženklais. Menininkų siūlomi sprendimai skirti stiprų ideologinį krūvį vis dar turinčioms erdvėms, todėl susilaukia visuotinio dėmesio - tiek palaikančių, tiek prieštaraujančių balsų.
Kodėl menininkai imasi permąstyti kontroversiškai vertinamas miesto erdves? Kiek idėjai (ir autoriui) svarbus jos realizavimas? Galiausiai, kaip šios ir kitos menininkų iniciatyvos nuskamba meniniame bei istoriniame kontekstuose? Apie tai leidyklos LAPAS organizuojamame pokalbyje mintimis dalinsis menininkai Audrius Ambrasas ir Dainius Liškevičius, istorikas Zigmas Vitkus ir menotyrininkė Laima Kreivytė.

Apie pokalbio dalyvius:
AUDRIUS AMBRASAS - architektas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, įvertintas už "jautrų miesto erdvių formavimą ir profesinę atsakomybę". Svarbiausi įgyvendinti projektai: Verslo namai "Paupys" Vilniuje (2020), "Baltic Hearts" biurų kompleksas Vilniuje (2014), Menų inkubatorius "Rupert" Vilniuje (2013), "DNB Bank" būstinė Rygoje (2011), "Swedbank" būstinė Vilniuje (2009), administracinis-komercinis kompleksas "Europa" Vilniuje (2004).

DAINIUS LIŠKEVIČIUS yra vienas aktyviausių Lietuvos "lūžio kartos" menininkų, ženkliai prisidėjusių prie dailės raiškos atsinaujinimo po nepriklausomybės atkūrimo. Savo kūryboje jis tolygiai plėtoja instaliacijos, fotografijos, performanso ir kitas sritis, toliau trindamas žanrų ribas ir ieškodamas naujų formų šiuolaikiniame mene. 2015 m. Dainius Liškevičius atstovavo Lietuvai 56-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje, kurioje pristatė projektą "Muziejus".

ZIGMAS VITKUS - istorikas, publicistas, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotojas. Tyrinėja Antrojo pasaulinio karo atminimą, ypač Holokausto paminklų ir memorialų kultūrą, domisi disonansinio paveldo problematika. Dirbo visuomenės ir istorijos temų redaktoriumi interneto dienraštyje "Bernardinai.lt", vėliau - Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje, tyrė Panerių memorialo istoriją, kuravo šios atminimo vietos kompleksinio sutvarkymo projektą. Rašo tekstus LRT ir knygas vaikams apie istoriją.

LAIMA KREIVYTĖ - nepriklausoma kuratorė, menininkė, rašytoja, Vilniaus dailės akademijos dėstytoja. Dirba savaitraščiuose "7 meno dienos" ir "Literatūra ir menas", rašo apie meną, kiną, feminizmą ir queer kultūrą, yra išleidusi dvi poezijos knygas. Kuravo per 50 parodų Lietuvoje ir užsienyje, tarp jų Baltijos paviljoną 3-iojoje Prahos bienalėje, Lietuvos paviljoną 53-iojoje Venecijos bienalėje ir Nacionalinės dailės galerijos XX-XXI a. ekspoziciją. Veda LRT Klasikos programos radijo laidą "Homo cultus. Iš balkono". Dalyvauja parodose solo ir su grupe "Cooltūristės".

Į renginį privaloma atvykti su galimybių pasu, būtina registracija: https://forms.gle/xzpvpMg2i8WjS8HaA

Renginys bus transliuojamas ir leidyklos LAPAS Facebook paskyroje.