NDG
Naujos istorijos NDG ekspozicijoje. Informatikės prof. Valentinos Dagienės ekskursija
Daugiau informacijos >
NDG
Naujos istorijos NDG ekspozicijoje. Margaritos Jankauskaitės ekskursija
Daugiau informacijos >
NDG auditorija
Le Corbusier knyga "Architektūros link" (Vers une architecture) ką tik pasirodė lietuviškai. Ta proga kviečiame į istorikės MARIJOS DRĖMAITĖS viešą paskaitą apie Le Corbusier mintis būsto klausimu ir apie knygą.
Daugiau informacijos >
NDG auditorija
Lapkričio 20 d., 19 val. NDG auditorijoje vyks leidyklos "Lapas" organizuojama vieša paskaita, kurioje apie atsisveikinimą su XX-u amžiumi kalbės menininkas Dainius Liškevičius.
Daugiau informacijos >
NDG auditorija
Lapkričio 21d., 20 val. NDG auditorijoje vyks kraštovaizdžio architektės Irene Djao-Rakitine paskaita "Atgal prie pagrindų".
Daugiau informacijos >
NDG auditorija
Gruodžio 10 d. 19 val. NDG auditorijoje vyks istoriko Tomo Vaisetos, knygos "Vasarnamis. Vilniaus psichiatrijos ligoninės istorija sovietmečiu" autoriaus, paskaita "Pastebėjau gydytoją drebantį".
Daugiau informacijos >
NDG auditorija
Gruodžio 14 d., 16 val. 30 min. NDG auditorijoje Moshé Raviv-Vorobeichic archyvo Izraelyje direktorius ir parodos "Moï Ver: Moišė Ravivas-Vorobeičikas. Modernybės montažai" kuratorius dr. Nissanas Perezas skaitys viešą paskaitą "Pamirštas modernistas iš Vilniaus" apie Moišės Ravivo-Vorobeičiko kūrybinę biografiją.
Daugiau informacijos >
Nelegalus dalijimasis įrašais magnetinėse kasetėse - sovietmečio eros pabaigos alternatyvios kultūros sklaidos apraiška. Parodą "Saldus ateities prakaitas" lydi Aleksanderio Pehlemanno paskaita apie 9-ame dešimtmetyje geležinės sienos padalintame Berlyne gyvavusią pogrindinę muzikinę sceną.
Kasetės, triukšmas ir menas subkultūrose iki sienos griuvimo
Šaltojo karo metais abiejose geležinės uždangos pusėse susikūrė aktyvios nepriklausomos muzikos scenos, įkvėptos pankų ir postpankų kultūros ir gyvuojančios perrašomų garso kasečių cirkuliacijos dėka. Jei Vakaruose tai buvo "pasidaryk pats" euforijos dalis, Rytuose subkultūros paprasčiausiai neturėjo kito pasirinkimo - čia netgi pats perrašymo veiksmas jau vedė į nelegalios veiklos zoną.
Rytinėje sienos pusėje jau aštuntojo dešimtmečio pabaigoje menininkai eksperimentavo su kalba, medijomis ar performanso menu. Tačiau užgimusi pankų kultūra radikalizavo šiuos procesus, siekdama pervirškinti naujausias meno kryptis DDR režimo sąlygomis. Šios scenos veikėjai be skrupulų maišė žanrus, šokinėjo nuo vieno stiliaus prie kito, atsiribodami nuo valstybės ir visuomenės tiek išoriškai, tiek vidumi. Stumiami visuotinio nuobodulio, turėdami marias laiko ir laisvi nuo ekonominių įsipareigojimų (ar, greičiau, galimybių), jie dirbo be tikslo suformuoti galutinį produktą, o jų muzika beveik niekuomet netapdavo leidybiniu projektu. Valstybės gyvavimo pabaigoje sienoms pradėjus vertis, situacija pasikeitė. Po sienos griuvimo, šios scenos dalyviai pasuko skirtingais keliais, kurie nuvedė į Rammstein, Raster-Noton, To Rococo To, Tarweter ir kitas grupes.
Muzikos, filmų ir vaizdų lydimą paskaitą skaitys Alexander Pehlemann, žurnalo "Zonic" ir "Zonic Special" leidyklos Leipcige redaktorius. "Zonic" žurnalai ir knygos yra skirti anapus geležinės uždangos egzistavusioms subkultūroms.
Projektą remia Goethe's institutas Vilniuje.
Paskaita nemokama, be registracijos. Renginys vyks anglų kalba.
Iliustracijoje - Flake'o kasetė. Šiandien Rammstein grupės klavišininkas, anuomet grupės "Feeling B" ir daugelio kitų projektų dalyvis.