2021 09 24
Tarptautinė konferencija 'Psichozė šiuolaikinėje visuomenėje: tarpdisciplininis požiūris'
11:00  val.

Rugsėjo 24 d., penktadienį, 11-18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks tarptautinė konferencija "Psichozė šiuolaikinėje visuomenėje: tarpdisciplininis požiūris", kurioje bus rodomas suomių menininkės Eijos-Liisos Ahtilos filmas "Meilę reikia branginti" ir savo pranešimus pristatys penki įvairių sričių specialistai, dirbantys psichikos sveikatos sektoriuje ar gvildenantys psichikos sveikatos temas kitose srityse.


 


Daugiau informacijos >
2021 10 13
Tarptautinė konferencija. Design Talks
10:30 - 16:00  val.
NDG Auditorija

Tarptautinė konferencija "Design Talks" vyks spalio 13 dieną nuo 10.30 iki 16 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) Vilniuje.


Daugiau informacijos >
2021 10 27
Konferencija „Migracija: sampratos ir patirtys“
10:00 - 17:00  val.
NDG Auditorija

Lietuvos nacionalinis dailės muziejus kartu su Lietuvos kultūros tyrimų institutu spalio 27-28 d. NDG Auditorijoje rengia tarpdalykinę mokslinę konferenciją "Migracija: sampratos ir patirtys".


Daugiau informacijos >
2021 12 02
Konferencija „Žmogus, kosmosas ir nesvarumas. Kosmoso ateities tyrinėjimai“
13:45 - 19:00  val.
NDG Auditorija

2021 m. gruodžio 2 d. Prancūzų institutas Lietuvoje ir Nacionalinė dailės galerija kviečia į konferenciją "Žmogus, kosmosas ir nesvarumas. Kosmoso ateities tyrinėjimai" ir Virgile Novarina filmo "Vidinis teleskopas, Eduardo Kac darbas kosmose" peržiūrą.


Daugiau informacijos >

Konferencija

 

Kosmoso erdvė visada buvo kolektyvinės vaizduotės scena: paslaptinga vieta, kuri atskleidžia žmonijos mažumą ir kartu žadina fantazijas apie be galo platų pasaulį. Būtent šis fantasmagoriškas įsitvirtinimas kolektyvinėje sąmonėje buvo bendro genijaus, vykdžiusio didžiulį kosmoso atradimo ir jo stebuklų pasisavinimo projektą, vektorius. Tai dinamiška jėga, daug šalių suvienijusi kurti bendrus projektus. Europoje svarbų vaidmenį atlieka Europos aviacijos saugumo agentūra (EASA), prie kurios Lietuva prisijungė 2021 m. Ši dinamika 2016 m. lėmė ir pirmąjį meno kūrinį kosmose - meną, išlaisvintą iš Žemės gravitacijos, kad jis būtų įkūnytas dar neregėtomis sąlygomis.

2021 m. gruodžio 2 d. konferencijoje žiūrovams bus pristatytas šiam meno ir technologijų iššūkiui dedikuotas dokumentinis filmas. Renginyje taip pat bus nagrinėjami kiti su kosmosu susiję klausimai: kūnas, tyrinėjimai, kultūra ir menas.

Konferencijoje dalyvauja:

Dr. Jean-Jacques Favier, buvęs Prancūzijos kosmoso agentūros CNES astronautas, aukštosios mokyklos "IMT-Ecole des Mines d'Albi" garbės profesorius, vyriausiasis konsultantas. Bendradarbiaudamas su įvairiomis kosmoso agentūromis (CNES, ESA, NASA), Favier prisidėjo prie daugiau nei dešimties kosminių eksperimentų rengimo. Jis yra MEPHISTO programos - kristalizacijos eksperimento, 4 kartus vykdyto erdvėlaivyje "Columbia" - įkūrėjas.

Dr. Jeremy Saget, aviacijos ir kosmoso medikas, Europos kosmoso agentūros mikrogravitacijos mokslinių tyrimų kampanijų parabolinio skrydžių chirurgas ir "ZeroG" instruktorius ("Novespace"). Šiuo metu dirba ir rašo apie ICE misijų (ang. Isolated Confined missions in an Extreme Environment) psichologinius ir nuotolinės medicinos iššūkius.

Virgile Novarina, filmo "Vidinis teleskopas, Eduardo Kac darbas kosmose" režisierius, menininkas, performansų autorius, dirbantis su miego tyrinėjimo projektais.

Julijonas Urbonas, menininkas, dizaineris, tyrinėtojas, inžinierius, Lietuvos erdvės agentūros įkūrėjas. Šiemet Urbonas atstovavo Lietuvą Venecijos architektūros bienalėje, kur nagrinėjo, ko iš tikrųjų reikėtų, norint sukurti planetą iš žmonių kūnų, ir kokios galimos socialinės ir politinės tokių pastangų pasekmės. Daugiau nei dešimtmetį, dirbdamas tarp kritinio dizaino, atrakcionų parkų inžinerijos, performatyvios architektūros, scenografijos, kinetinio meno disciplinų, menininkas sukūrė įvairių projektų, kuriuose tyrinėja gravitacinę estetiką.

Moderatorė Goda Raibytė, mokslo žurnalistė.

Virgile Novarina filmas "Vidinis teleskopas, Eduardo Kac darbas kosmose" ("Télescope intérieur, une œuvre spatiale d'Eduardo Kac / Inner Telescope, a space work by Eduardo Kac", 2017)

Menininko Eduardo Kac, drauge su kosmoso observatorija CNES ir prancūzų astronautu Thomu Pesquet, įgyvendintas kūrinys "Vidinis teleskopas" padeda pamatus naujai meno ir poezijos formai, išsilaisvinusiai iš gravitacijos suvaržymų. Filmas nukelia į meninę ir mokslinę kelionę nuo sumanymo Kaco studijoje Čikagoje iki kūrinio įgyvendinimo Pesquet misijos "Proxima" metu orbitoje 400 km nuo Žemės.

Programa

13.45 Dalyvių pasitikimas

14.00 Konferencijos atidarymas

14.15 Kosmosas ir žmogaus kūnas. Pranešėjas Jérémy Saget

14.45 Klausimai / Apvalaus stalo diskusija

15.00 Kosmosas ir kultūra. Pranešėjas Julijonas Urbonas

15.30 Klausimai / Apvalaus stalo diskusija

15.45 Petrauka

16.00 Kosmosas ir jo tyrinėjimai. Pranešėjas Jean-Jacques Favier

16.30 Klausimai / Apvalaus stalo diskusija

17.00 Pertrauka

17.30 Režisierius Virgile Novarina pristatys filmą

17.35 Filmo "Vidinis teleskopas, Eduardo Kac darbas kosmose", kurį režisavo Virgile Novarina ir prodiusavo Kosmoso observatorija CNES, peržiūra

18.05 Apvalaus stalo diskusija apie filmą ir publikos klausimai

19.00 Konferencijos pabaiga

Renginys vyks anglų kalba.

Dalyvavimas nemokamas, tačiau būtina registracija: https://bit.ly/Conference-Cosmos

Projekto koordinatorius Loïc Salfati
Projekto organizatorius: Prancūzų institutas Lietuvoje
Projekto partnerė: Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Nacionalinė dailės galerija