Istorijų pasakojimas
Istorijų pasakojimas
Parodoje "Istorijų pasakojimas" sutelkti dešimties šiuolaikinių menininkų bei jų duetų iš Baltijos šalių ir Šveicarijos kūriniai, kuriuos vienija kolektyvinių ir asmeninių istorijų pasakojimas. Baltijos menininkų darbuose ryškūs sovietinio laikotarpio atminties motyvai - praeitis rekonstruojama, dažnai pasitelkiant senas fotografijas ir filmus. Šveicarijos menininkai kuria ne dokumentiškus, o pramanytus pasakojimus, analizuoja mitus, tyrinėja, kaip archyvai įtakoja kolektyvinės atminties vaizdinius. Postsovietinių Baltijos šalių ir kosmopolitiškos Šveicarijos istorijos suformuotų pasakojimo temų ir strategijų sugretinimas atveria šių skirtingų kultūrinių erdvių savitumą. Ekspozicijoje - tapybos kūriniai, grafikos atspaudai, fotografijos, daiktų instaliacijos ir videofilmai.
Parodos dalyviai - žinomi, daugelyje parodų savo šalyse ir užsienyje dalyvavę viduriniosios ir jaunesnės kartos Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Šveicarijos menininkai:: Eglė Karpavičiūtė, Petra Elena Köhle / Nicolas Vermot Petit-Outhenin, Laurent Kropf, Paulis Liepa, Dainius Liškevičius, Lutz&Guggisberg, Marge Monko, Katrīna Neiburga, Sandrine Pelletier, Liina Siib.
Parodos metu antrame galerijos aukšte veikia skaitykla, kurioje lankytojai gali pavartyti parodoje pristatomų menininkų katalogus, taip pat susipažinti su parodos lankytojų "Centre Pasqu Art" Bylyje (Šveicarija) atsiliepimais ir įspūdžiais. Greta įrengtame rašomajame kambaryje lankytojai gali spausdinimo mašinėle parašyti pamatyto kūrinio inspiruotą istoriją. Šios istorijos, kaip parodą mačiusiųjų dokumentacija, kartu su paroda rudenį keliaus į KUMU muziejų Taline.
Parodos kuratorė - Felicity Lunn (Kunsthaus CentrePasquArt, Bylis, Šveicarija).
Projekto rėmėjai:
"Pro Helvetia"
Lietuvos kultūros taryba
Transporto kompanija "Ad Rem Transport"
Viešbutis "Best Western".