2015m. rugsėjo - spalio mėn. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga Nacionalinėje dailės galerijoje surengė kūrybinių dirbtuvių ciklą "Žmonių su regos negalia kultūrinė integracija ir meno pažinimas, taikant teatro ir šokio improvizacijos metodus". Renginio dalyviai dalyvavo taktilinėje ekskursijoje po NDG XX-XXI a. Lietuvos dailės ekspoziciją, "Pojūčių teatro" edukaciniame užsiėmime, kontaktinės improvizacijos pedagogės Julijos Melnik mokymuose ir aktoriaus Arūno Žebrausko vedamose teatrinės improvizacijos dirbtuvėse. 

Po kūrybinių dirbtuvių NDG siūloma ne tik pažintis su XXa. Lietuvos daile per taktilinius atvirukus, bet ir penki nauji edukaciniai užsiėmimai, sukurti neregiams ir silpnaregiams. Užsisakyti užsiėmimus gali ir regintieji, norintys išskirtinės patirties muziejuje. Užsiėmimai pritaikomi įvairaus amžiaus lankytojams.

Taktiliniai atvirukai

NDG edukacijos centras yra išleidęs taktilinius atvirukus su XX a. Lietuvos dailės ekspozicijoje pristatomų kūrinių iškiliomis reprodukcijomis. Atvirukai skirti tiek regos negalią turintiems žmonėms, norintiems patyrinėti tapybos, skulptūros reprodukcijas, tiek regintiesiems, ieškantiems netikėtos patirties. Užsiėmimo su atvirukais metu dalyviai skaito juos pirštais, piešia susikurtus vaizdinius, vėliau einame į ekspoziciją apžiūrėti ar paliesti kūrinių originalų.

Edukaciniai užsiėmimai:

Skulptūra skamba

Užsiėmimo metu dalyviai turės galimybę taktiliškai ištyrinėti skulptoriaus R. Antinio neregiams skirtą kūrinį iš NDG rinkinio. Diskutuosime, kokius garsus iššaukia skirtingos formos, skirtingos faktūros. Kursime kūriniui garso takelį, prie kurio savo individualia pajauta prisidės kiekvienas. Dalyviai susipažins su  sinestezijos idėja, sujungiančia skirtingas meno rūšis viename kūrinyje.

Pasijusti skulptūra

Šio užsiėmimo metu kviesime dalyvius taktiliškai ištyrinėti parinktas skulptūras NDG XX - XXI a. Lietuvos dailės ekspozicijoje ir tapti "skulptoriais" bei kūriniais. Diskutuosime, kaip objektą suprato "skulptorius" ir kaip jaučiasi "skulptūra". Antroje užsiėmimo dalyje dalyviai keisis rolėmis.

Kūrinių istorijos

Užsiėmimo dalyviai turės galimybę išmėginti teatrinės improvizacijos metodus kuriant istorijas apie skulptūrinius reljefus NDG XX - XXIa. Lietuvos dailės ekspozicijoje.  Diskutuosime, kokios kūrinio detalės ir kaip inspiruoja pasakojimo fabulą, kokią įtaką jai turi kūrinio medžiaga, faktūra, temperatūra, kokią - asmeninė dalyvių patirtis ir savijauta.

Daikto interpretacija

Užsiėmimo metu dalyviai taktiliškai tyrinės parinktus daiktus, perkels juos į reljefinį piešinį ir susipažins su menininkų kurtomis tų pačių daiktų interpretacijomis. Turėsite galimybę patirti, kaip transformuojasi daiktai virsdami meno kūriniu ir dalinsitės įspūdžiais, įžvalgomis su kitais dalyviais.   

Asambliažas

Asambliažas - tai meno kūrinys, kuriame dailininkai derindami įvairius daiktus, jų spalvas ir formas skukuria reljefinį, sąsajų ir asociacijų kupiną kūrinį. Užsiėmimo dalyviai iš daugybės daiktų atsirinks savo darbui pagal faktūrą, formą, temperatūrą tinkamus daiktus ir sukurs liečiamus asambliažus. Ištyrinėję darbus kalbėsime apie daiktų pasirinkimo motyvus ir jų keliamas asociacijas.

 

Edukaciniai užsiėmimai silpnaregiams ir neregiams yra nemokami, juos užsakyti galite el.p. edukacija@ndg.lt, tel. (85)219 59 61.